carminic بازار تجارت محصولات خبرنگار

carminic: بازار تجارت محصولات خبرنگار کشاورزی اقتصادی خانوارها کالای اساسی

گت بلاگز اخبار اجتماعی دلواپس خشونت زنان علیه مردان! , رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان

زهرا آیت‌اللهی، رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان باز هم حرف‌هایی زد که به اظهاراتی جنجالی تبدیل شد.

دلواپس خشونت زنان علیه مردان! , رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان

رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان؛ دلواپس خشونت زنان علیه مردان!

عبارات مهم : تبدیل

زهرا آیت اللهی، رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان باز هم حرف هایی زد که به اظهاراتی جنجالی تبدیل شد.

به گزارش خبرآنلاین، این نخستین بار نیست زنانی كه روی صندلی های شورای فرهنگی و اجتماعی زنان نشسته و قرار است مدافع حقوق آنها باشند، حرف های جنجال برانگیزی بر زبان می آورند كه خیلی ها آنها را به عباراتی ضد زن تعبیر می كنند.

دلواپس خشونت زنان علیه مردان! , رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان

همین چند وقت پیش بود كه این شورا، ورود زنان به ورزشگاه ها را كه به یك بحث روز تبدیل شده است بود، مطالبه ای غیرواقعی تلقی و اعلام كرد با توجه به مخالفت آیت الله مکارم شیرازی جهت حضور زنان در ورزشگاه ها، تصویب مصوبه ای اطراف حضور زنان در ورزشگاه ها را غیرضروری می داند. این شورا همچنین در مخالفت ضمنی با روز جهانی منع خشونت علیه زنان، مقرر كرد روز اول ماه صفر به نام روز مبارزه با خشونت علیه زن و خانواده نامگذاری شود؛ روزی كه کاروان حضرت زینب کبری (س) به شام و کاخ یزید وارد شدند.

اما این بار زهرا آیت اللهی كه سال گذشته به ریاست شورای فرهنگی و اجتماعی زنان گزینش شد، سخنان جنجال برانگیزی مطرح كرده هست. او در سرمقاله ای مفصل كه در كیهان منتشر شد، انتقادات شدیدی علیه لایحه منع خشونت علیه زنان نوشت و در بخش هایی از آن اشاره كرد: «این لایحه به نحوی تنظیم شده است که حمایت تنها درصدی از زنان که تحت ظلم همسرانشان یا دیگر مردان در خارج از منزل یا در خانواده قرار می گیرند را مشمول بر می شود؛ ولی نتیجه آن همه خانواده ها را ترساندن می کند و مردان را به وحشت می اندازد که هرگز هر واکنش‌ها و اقدام آنها مصداقی از مصادیق خشونت علیه زنان تلقی شود و درنهایت، به آرامش و روح صمیمیت و یکپارچگی در خانواده آسیب می زند و منزل را به معرکه ای تبدیل می کند جهت فرار زنان از مسئولیت هایشان و خارج کردن مردان از جایگاه اصلیشان که مدیریت خانواده است.»

زهرا آیت‌اللهی، رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان باز هم حرف‌هایی زد که به اظهاراتی جنجالی تبدیل شد.

او در ادامه این یادداشت با نگاهی سنتی به عنوان حمایت از زنان نوشت: تجربه نشان داده است که عالی ترین نوع حمایت از زنان همان طور که اسلام هدایت کرده، آن است که حمایت از زنان را به مردان خانواده بسپاریم. پدر، همسر، برادر، پدربزرگ، پدر همسر و محارمی که قدرت حمایت و دفاع از زن را دارند و دیده ایم که هرگاه حکومت، قانون و هر قدرت دیگری مثل فشارهای بین المللی و رسانه ای به حمایت زنان آمده اند، مردان را برابر زنان قرار داده و به موضع گیری و بعضاً انتقام جویی وادار کرده یا مردان را به فاصله گرفتن از ازدواج و پناه بردن به انحرافات اخلاقی سوق داده است.

آیت اللهی در ادامه، دلواپس اوضاع مردان شده است و راجع به تبعات این لایحه نوشته است: زن که مظهر لطافت و دوستی و آرامش است به موجودی تبدیل می شود بهانه جو، ایرادگیر و نازپرورده که می تواند هر اقدام مرد را به خشونت علیه خود تعبیر کند، حتی اگر توهم خشونت از واکنش‌ها مرد را داشته باشد، قانون به او حق می دهد که مرد را محکوم کند و دادگاه را به وسط منزل بکشاند. به تعبیر زن معاون مدیر جمهور، چهاردیواری دیگر اختیاری نیست و باید چشمان و دستانی از قانون و قاضی مراقب باشد تا در خانواده کسی به زن نگوید بالای چشمت ابروست. خدا می داند با چنین وضعیتی کدام پسری ولو ۴۰ ساله و ۵۰ ساله جرات ازدواج کردن را خواهد داشت حتی اگر رستم دستان باشد.

این نگرانی جهت مردان در صندلی دفاع از حقوق زنان به این عبارات هم كشیده است: «این لایحه کاملا صبغه جنسیتی و دفاع بی حدومرز از زنان دارد و به هیچ وجه رفتارهای خشونت آمیزی که از سوی زن علیه مرد رخ می دهد، لحاظ نشده است … تعریف خشونت در این لایحه به قدری وسیع است که حتی بعضی سخت گیری ها که گاهی مرد به خاطر مصلحت خانواده آنها را اعمال می کند، خشونت اجتماعی یا خشونت اقتصادی یا خشونت روانی تلقی شده است است … از زاویه ای دیگر می توان خشونت را تقسیم كرد. خشونت گاه تبدیل به یک عادت شده است و گاه به شکل موردی و اتفاقی اعمال می گردد. مگر می توان کسی را یافت که در طول حیات خود عصبانی نشده و عصبانیتش را به دیگری انتقال یافته نکرده باشد؟ از سوی دیگر می توان خشونت را به موارد جزئی و موارد حاد تقسیم کرد. حال باید دید آیا در تمام موارد خشونت باید مجازات های بازدارنده را در نظر گرفت یا مجازات ها را صرفا مشمول بر کسانی كرد که خشونت های حاد، هرچند به شکل موردی یا خشونت های مکرر انجام می دهند؟»

دلواپس خشونت زنان علیه مردان! , رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان

رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان ولی به اینها هم بسنده نكرده و با چنین عباراتی، لایحه منع خشونت علیه زنان را توصیف كرده: «در یک کلام باید بگوییم لایحه ای در حمایت از زنان روسپی است تا زنان عفیف و مظلوم در خانواده. آینده نگری کنید که جامعه به چه سمتی خواهد رفت؛ همان لجن زاری که غرب را به سقوط کشانده، در انتظار کشور عزیزمان ایران اسلامی هم خواهد بود، باید گفت که «أینَ تذهبون!»

واژه های کلیدی: تبدیل | خشونت | قانون | مردان | خانواده | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog