carminic بازار تجارت محصولات خبرنگار

carminic: بازار تجارت محصولات خبرنگار کشاورزی اقتصادی خانوارها کالای اساسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلبی را از اصلاح‌طلبان جدا کنیم / الهه کولایی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باید اصلاح‌طلبی را از اصلاح طلبان جدا کنیم. جریان اصلاح طلبی عوض کردن از درون متناسب با ظرفیت های داخلی با یک رویکرد نقادانه را در

اصلاح‌طلبی را از اصلاح‌طلبان جدا کنیم / الهه کولایی

الهه کولایی: اصلاح طلبی را از اصلاح طلبان جدا کنیم

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باید اصلاح طلبی را از اصلاح طلبان جدا کنیم. جریان اصلاح طلبی عوض کردن از درون متناسب با ظرفیت های داخلی با یک رویکرد نقادانه را در نظر دارد.

به گزارش ایلنا، الهه کولایی در نشستی که حزب ندای ایرانیان برگزار شد، اظهار کرد: تقویت اصلاح طلبی یک ضرورت تاریخی هست. باید این نگرش اصلاح تدریجی را تقویت کنیم. فضایی که در آن به سر می بریم این ضرورت را برایمان روشن می کند که باید همین مسیر را با کم کردن نقاط منفی و متناسب با ظرفیت های منطقه ادامه دهیم. کار بسیار دشواری است ولی باید تجربه جوامع متعدد دیگر را به جامعه انتقال بدهیم .

اصلاح‌طلبی را از اصلاح‌طلبان جدا کنیم / الهه کولایی

این استاد دانشگاه ادامه داد: تجربه اصلاحات در اسپانیا و دیگر کشورها را ببینیم. در این شرایط وظیفه ما باید امید دادن باشد. بایستی دارایی های خود را ببینیم و براساس آن برنامه ریزی کنیم در غیر اینصورت ارزیابی درست نخواهیم داشت. متاسفانه خیلی اوقات با اوهام زندگی میکنیم.

وی با اشاره به انتقادات وارد به شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و نحوه بسته شدن لیست های انتخاباتی بیان کرد: انتقاداتی که مطرح می شود را قبول دارم ولی اگر نیمه خالی لیوان را می بینید، نیمه پر آن را هم ببینید. روند تحولات را ببینید. از سال ۹۲ تا الان یک سهمیه ای جهت نهادهای انتخابی به وسیله همین شورای عالی که ایراد دارد داده شده است است.نمی خواهم بگویم که اوضاع مطلوب است ولی نظام سهمیه بندی در انتخابات شروع شده است هست. کجا در گذشته به زنان و جوانان سهمیه می دادیم.کافی نیست ولی آن چیزی که به دست آوردیم قدرش را بدانیم. جامعه راه خود را می رود. نباید عملکرد امثال من را به یک جریان سیاسی تقلیل دهیم تا جامعه دچار یاس شود. این صحبتی که می کنم توجیه اصلاح طلبان نیست بلکه روشن نگه داشتن چراغ امید است.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باید اصلاح‌طلبی را از اصلاح طلبان جدا کنیم. جریان اصلاح طلبی عوض کردن از درون متناسب با ظرفیت های داخلی با یک رویکرد نقادانه را در

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید بر لزوم نهادسازی یادآور شد: باید راهی که از سال ۷۶ شروع شده است را ادامه دهیم. باید بپذیریم به جای نفی دیگران آنها را نقد کنیم و تلاش کنیم در مسیر درست اصلاح جامعه قرار بگیریم و یادمان نرود پای ما در زمین خاورمیانه هست. بعد باید در عالم واقع زندگی کنیم وگرنه شرایط جهت روی کارآمدن پوپولیسم فراهم می شود.

نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه نیازمند بازخوانی تجربه سال ۵۷ هستیم، اظهار داشت: تصور ما این بود که با یک تحول بنیادین تغییری بنیادین را تجربه خواهیم کرد. ولی عوض کردن در جوامع در جهت حاکم شدن مردم بر آینده خود است الگوهای مشخصی داشته و صرفا با عوض کردن نظام سیاسی این اتفاق نمی افتد. نباید همه چیز را در حوزه سیاست جستجو کرد. باید از خودمان بپرسیم آیا تغییرات در نگرش ها شکل گرفته است؟ آیا زیربنا ایجاد شده است است؟ متاسفانه در جامعه این زیربنا شکل نگرفته است؟

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان خاطرنشان کرد: باید ببینیم حزب در جامعه ما چقدر نهادینه شده است است؟ جمع فعالان حزبی ما چقدر است؟ عالی ترین راه پیش رو جهت اصلاح اوضاع این است که حضور جوانان در احزاب نهادینه شود و فضایی ایجاد شود تا آنها بتوانند با حضور فعال در احزاب نه فقط در عرصه انتخابات بلکه در ساختارهای تصمیم گیری وارد شوند.

اصلاح‌طلبی را از اصلاح‌طلبان جدا کنیم / الهه کولایی

واژه های کلیدی: سیاسی | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog