carminic بازار تجارت محصولات خبرنگار

carminic: بازار تجارت محصولات خبرنگار کشاورزی اقتصادی خانوارها کالای اساسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چگونه فردی که 8 سال رییس قوه مجریه بوده، می‌گوید حمله به سفارت انگلیس با اطلاع

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران طی سال‌ها و دهه‌های گذشته همواره در «شرایط حساسی» قرار داشته است که اگرچه بعضی آنرا دستمایه طنز

چگونه فردی که 8 سال رییس قوه مجریه بوده، می‌گوید حمله به سفارت انگلیس با اطلاع

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از احمدی نژاد: چگونه فردی که 8 سال رییس قوه مجریه بوده، می گوید حمله به سفارت انگلیس با اطلاع انگلیسی ها و نظام بوده؟

عبارات مهم : چگونه

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران طی سال ها و دهه های گذشته همواره در «شرایط حساسی» قرار داشته است که اگرچه بعضی آنرا دستمایه طنز قرار می دهند ولی هنگامی که به پرسشها و حوادث این قریب به چهار دهه درست دقت شود، مقطعی را سراغ نداریم که در آن اتفاق ای و ماجرایی رخ نداده باشد.

برخی از این شرایط حساس را واقعاً دشمن های این نظام نوپا و مستقل ایجاد کردند که حوادث بزرگ دهه اول انقلاب و از همه مهم تر تحمیل یک جنگ هشت ساله و درگیر شدن همه توان کشور به دفع تجاوز دشمن بعثی و بعد از آن بازسازی خرابی ها تخصیص داده شده است یافت.

چگونه فردی که 8 سال رییس قوه مجریه بوده، می‌گوید حمله به سفارت انگلیس با اطلاع

ولی این، همه ماجرا نیست. حساسیت را گاه و بیگاه بویژه در دو دهه گذشته، خودمان بوجود آورده ایم نمی توان بطور کلی نقش دشمن را نادیده گرفت ولی قدرت طلبی ها و فساد ناشی از آن و تبعات گسترده ای که در همه زمینه ها داشته که ربطی به دشمن ندارد.

آیا تخریب شخصیت ها و به حاشیه بردن نیروهای انقلابی کار دشمن بود؟ بی تدبیری در اداره امور که منجر به فسادهای چند هزار میلیارد تومانی شد، به وجود آوردن گروه های خودسر جهت تخریب رقیب، دروغ و تهمت و رواج بداخلاقی، دشمن تراشی های بی علت در سیاست خارجی، راه دادن افراد و جریاناتی که هیچ نسبتی با انقلاب نداشتند به سوی مناصب و جایگاه های تعیین کننده، و مصادیق فراوانی از این دست به دشمن ربطی ندارد.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران طی سال‌ها و دهه‌های گذشته همواره در «شرایط حساسی» قرار داشته است که اگرچه بعضی آنرا دستمایه طنز

اینها هنرنمایی محض خودمان است و در این میان آتش زدن به باورهای نسل دوم انقلاب و بدبین کردنشان نسبت به نظام که واقعاً گناهی نابخشودنی هست. این بدبینی فقط جهت شرایط موجود نیست بلکه نسبت به اصل و اساس انقلاب اسلامی و اهداف و انگیزه های آن نیز صدق می کند.

چگونه می توان بی اعتمادی ایجاد نکرد هنگامی که فردی که 8 سال در مسند ریاست قوه مجریه این نظام بوده، در اینترنت و از طریق ویدئو کنفرانس با مردم صحبت می کند و با طرح مواردی که متاسفانه پاسخگویی نیز برایش پیدا نمی شود همه را دچار تناقض فکری می نماید؟ می گوید: حمله به سفارت انگلیس با اطلاع انگلیسی ها و نظام بوده و حتی رسانه ملی را متهم به پخش مستقیم این مناسبت می نماید.

از وقایع دیگر، فساد در سایر قوا، لکه دار کردن اشخاص انقلابی و زمامداران و نهادهای انقلابی و… هرچه می خواهد می گوید و چون کسی نیز پاسخ نمی دهد عده ای از مردم باور می کنند و از فسادهای گسترده دوران حاکمیت خود وی غافل می گردند. با این اوضاع، کدام ارزش جهت اعتقاد باقی می ماند؟ کار به جایی می رسدکه بعضی از اشخاص انقلابی و پیشرو در نهضت، از بسیاری کارها تبری می جویند و مرتب تکرار می کنند: ما نقشی نداشتیم. ما نمی خواستیم کار به اینجا بکشد! گویا هر کس تیشه ای برداشته و به ریشه های این درخت می زند بدون آنکه متوجه سرانجام کار باشد. این سوراخ کردن عرشه یک کشتی است که همه بر آن سوار هستند. انقلابی ها منزوی می شوند و عده ای غیرانقلابی و تازه به دوران رسیده، جای آنان را می گیرند.

چگونه فردی که 8 سال رییس قوه مجریه بوده، می‌گوید حمله به سفارت انگلیس با اطلاع

در آخر باید گفت: درست است که اکنون به هر دلیلی باز نظام همچنان در «شرایط حساس» واقع شده است است و دشمن های آشکارا چنگ و دندان نشان می دهند و شبح جنگی نامعلوم بر منطقه سایه افکنده، ولی اگر قرار باشد آسیبی به این نظام برسد حتماً از این ناحیه و حوادثی همچون آن نیست. لیکن قطعات سیاسی منطقه خاورمیانه به نحوی کنار هم چیده شده است اند که هر جابجایی کوچک و حرکت نسنجیده ای کل معادلات را بهم می ریزد. ولی چیزی که جهت مسئولان نظام جمهوری اسلامی مهم و حیاتی و مسئولیت اول آنان می باشد، جلوگیری از پدیده رو به گسترش «ریزش باروهای باور» هست. این حصارهای محکم ارزشی و اعتقادی شاید بیش از این تاب تحمل سنگ های بزرگی که از منجنیق های متعدد خارج و داخل پرتاب می شوند را نداشته باشد. تدبیری مورد نیاز است که جهت مدت کوتاهی هم که شده، این شرایط حساس، کمی فروکش نماید تا بتوان نفسی کشید. راه حل آنرا نیز خود مردها بهتر می دانند و نیاز به پرگویی نیست.

واژه های کلیدی: چگونه | اسلامی | انقلاب | انگلیس | انقلابی | انگلیسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog